Kamera Sistemi Kurulumunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kamera sistemi kurulumu tecrübe ve profesyonellik gerektiren bir uygulamadır. Kullanılan tüm malzemeler özenle seçilmelidir. Kamera sisteminin en önemli noktası dvr kayıt cihazı seçimidir.

Merdivenaltı üretim yapılan ürünleri sadece fiyat kriteri gözeterek almamalısınız. Bu tarz ürünlerde başlangıçta sorun yaşamasanız bile içerisinide maliyet düşürmek için kullanılan kısa ömürlü komponentler nedeniyle kısa bir sürede cihaz arızası yaşamanız büyük olasılıktır.

Bu durumun tek istisnası kişisel becerili bir olduğunuz durumdur. 4 kameralı basit bir sistem için kablo kanalı uygulaması, bnc kablo ucu, matkapla kamera montajı, kamera netlik ayarı, dvr internet ayarları ve hdd montajı yapabilir diyorsanız, basit bir 4 kameralı sistemi siz kurabilirsiniz. Ancak bu noktadada ters voltaj oluşabilecek bir bağlantı yapıldığında tüm sistemin ani voltaj yükselmesi sonucu yanma riskini gözardı etmemelisiniz.

 

 

" kamera sistemi kurulumu, kamera sistemi kurulumunda dikkat edilmesi gereken hususlar, dvr kurulumu, kamera sistemleri, hdd montajı"